Επίσκεψη της Γ΄ Τάξης στο Κέντρο Πολιτισμού – Ελληνικός Κόσμος: Μια Αξέχαστη Εμπειρία!

CategoriesΑειφόρο ΣχολείοΑνακοινώσειςΕκπαιδευτικές δράσειςΌλες οι ΑνακοινώσειςΠροαγωγή της μάθησηςΣχολική ζωή

Με χαρά θέλουμε να σας ενημερώσουμε  ότι την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου 2024, η Γ Τάξη επισκέφθηκε το Κέντρο Πολιτισμού – Ελληνικός Κόσμος.

Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την εντυπωσιακή τρισδιάστατη ταινία με τίτλο “Ταξίδι στον Κόσμο των Δεινοσαύρων”, η οποία προβλήθηκε στην “Θόλο” Εικονικής Πραγματικότητας. Αυτό το υπερθέαμα τους μετέφερε σε έναν κόσμο όπου τα πιο εντυπωσιακά πλάσματα που κατοίκησαν ποτέ τον πλανήτη ζωντάνεψαν μέσω της τεχνολογίας της “Θόλου”.

Οι δεινόσαυροι παρουσιάστηκαν ξανά μπροστά στα μάτια τους, προσφέροντας μία μοναδική εμπειρία στους μαθητές μας. Ήταν μια εκπληκτική ευκαιρία για εκείνους να μάθουν και να εμβαθύνουν στον κόσμο των προϊστορικών εποχών, ενώ ταυτόχρονα να απολαύσουν έναν μοναδικό θεατρικό προσανατολισμό.

Η επίσκεψη αυτή αποτελεί ένα σημαντικό κομμάτι της εκπαιδευτικής μας πορείας, καθώς προσφέρει στους μαθητές μας μια ευρεία προοπτική και πρακτική εμπειρία πέραν των τάξεων.