Πασχαλινές Δημιουργίες: Κάρτες, Λαμπάδες, Καλαθάκια και Αναζήτηση Αυγών για Ευχές Καλών Γιορτών

CategoriesΑειφόρο ΣχολείοΑνακοινώσειςΔημιουργίες μαθητώνΣχολική ζωή

Σήμερα οι μαθητές μας, σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς τους, αφιέρωσαν χρόνο και φαντασία για να δημιουργήσουν μοναδικές πασχαλινές δημιουργίες.

Από χειροποίητες Πασχαλινές κάρτες με ευχές για τις γιορτές, όπου και αντάλλαξαν με το 3ο δημοτικό σχολείο Γιάννουλης Λάρισας, μέχρι λαμπάδες  και καλαθάκια γεμάτα με πασχαλινά λιχουδιές, οι μαθητές μας επέδειξαν τη δεξιοτεχνία τους και την αγάπη τους για τις πασχαλινές παραδόσεις.

Επιπλέον, με  πνεύμα συνεργασίας και αναζήτησης, λύθηκαν γρίφοι και βρέθηκαν τα κλεμμένα αυγά, προσφέροντας αγωνία και διασκέδαση.

Με αυτόν τον τρόπο, ευχόμαστε σε όλους καλές και αξέχαστες γιορτές, γεμάτες αγάπη, χαρά και δημιουργικότητα. Ας συνεχίσουμε να γιορτάζουμε και να δημιουργούμε μαζί, δίνοντας νόημα σε κάθε εποχή της ζωής μας!