Ενημερωτική συνάντηση εκπαιδευτικών με γονείς μηνός Οκτωβρίου 2022

σας ενημερώνουμε ότι η παιδαγωγική-ενημερωτική συνάντηση των εκπαιδευτικών με τους  γονείς των μαθητών μας  για το μήνα Οκτώβριο για το σχολικό έτος 2022-23  θα πραγματοποιηθεί  την Πέμπτη 27/10/2022 στις 10:00 π.μ.  αμέσως μετά τη σχολική γιορτή της 28ης Οκτωβρίου. Στόχοι της συνάντησης είναι η ανταλλαγή πληροφοριών μεταξύ γονέων και δασκάλων σχετικά με την πορεία προόδου των μαθητών, η συνεργασία για την επίλυση πιθανών μαθησιακών δυσκολιών και προβλημάτων συμπεριφοράς, ο γόνιμος διάλογος και η ενίσχυση της επικοινωνίας μεταξύ σχολείου και οικογένειας. Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στις σχολικές αίθουσες των μαθητών.

Οι γονείς θα πρέπει να μεριμνήσουν  για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών μετά την λήξη της σχολικής γιορτής. Κατά την διάρκεια της ενημέρωσης  δεν θα υπάρχουν εφημερεύοντες εκπαιδευτικοί για την επιτήρηση των μαθητών. Όποιοι από τους γονείς δεν δύναται να  παραβρεθούν  μπορούν να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά  με τον/την εκπαιδευτικό για την ενημέρωσή τους κατόπιν ραντεβού. Σε όσους γονείς χρειάζονται γονική  άδεια θα τους  δοθούν σχετικές βεβαιώσεις  μετά από αίτηση   τους.

Στην ιστοσελίδα του σχολείου θα αναρτηθούν  πληροφορίες για τις ενημερωτικές συναντήσεις για τους υπόλοιπους μήνες.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία!