Επιλογή σημαιοφόρων, παραστατών και υπευθύνων κατάθεσης στεφάνου για το σχολικό έτος 2022-2023

σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 19/10/2022 θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας η επιλογή σημαιοφόρων, παραστατών και υπευθύνων (κατάθεσης στεφάνου)- ταμπελοφόρων για το σχολικό έτος 2022-2023 παρουσία των μαθητών των εκπαιδευτκών και 2 μελών από το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Επιλέγονται οι μαθητές που κατά το προηγούμενο σχολικό έτος έχουν συγκεντρώσει το μεγαλύτερο γενικό μέσο όρο βαθμολογίας, υπολογιζομένου και του κλασματικού του μέρους. Το κλασματικό μέρος αναφέρεται στον ετήσιο γενικό μέσο όρο. Σε περίπτωση ισοβαθμίας και στο κλασματικό μέρος, διενεργείται κλήρωση. Στην ιστοσελίδα του σχολείου μπορείτε να διαβάσετε τη σχετική νομοθεσία .

Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία

Δείτε στα συνημμένα έγγραφα το νόμο και την σχετική υπουργική απόφαση:

1.  Νόμος για επιλογή σημαιοφόρων (ολόκληρος)
  2. Νόμος για επιλογή σημαιοφόρων (τμήμα)
  3. Υπουργική απόφαση για επιλογή σημαιοφόρων