Εκπαιδευτική Δράση στο Σχολείο: Ενημέρωση για τον Κίνδυνο του Εθισμού στο Διαδίκτυο

CategoriesΑειφόρο ΣχολείοΑνακοινώσειςΕκπαιδευτικές δράσειςΌλες οι ΑνακοινώσειςΠροαγωγή Υγείας

Την Πέμπτη, 11 Απριλίου 2024, το σχολείο μας φιλοξένησε μια εκπαιδευτική δράση που διοργανώθηκε από το Κέντρο Υγείας Αγίας Παρασκευής, με στόχο την ενημέρωση των μαθητών της Δ τάξης σχετικά με τον κίνδυνο του εθισμού στο διαδίκτυο.

Κατανοώντας τη σημασία της ψηφιακής ασφάλειας και της υγιούς χρήσης του διαδικτύου, οι εκπρόσωποι του Κέντρου Υγείας προσήλθαν στο σχολείο μας για να μοιραστούν με τους μαθητές μας πολύτιμες πληροφορίες και συμβουλές. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να κατανοήσουν τους κινδύνους της υπερβολικής χρήσης του διαδικτύου και να μάθουν πώς να προστατεύονται από τον εθισμό.

Ευχαριστούμε θερμά το Κέντρο Υγείας Αγίας Παρασκευής για την πολύτιμη συνεισφορά τους .