Ανταλλαγή Χριστουγεννιάτικων Καρτών με το 3ο ΔΣ Κυπαρισσίας: Μια Δράση Αλληλεγγύης Μεταξύ Μαθητών

Χαρούμενα Χριστούγεννα!

Φέτος, οι μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης του σχολείου μας ενώνουν τις δυνάμεις τους με τους μαθητές του 3ου Δημοτικού Σχολείου Κυπαρισσίας σε μια υπέροχη πρωτοβουλία – την ανταλλαγή Χριστουγεννιάτικων καρτών!

Η ιδέα πίσω από αυτή τη δράση είναι απλή και εκφραστική: ο καθένας από εμάς δημιουργεί μία όμορφη χειροποίητη Χριστουγεννιάτικη κάρτα και τη στέλνει σε έναν  μαθητή του άλλου σχολείου. Έτσι, δεν ανταλλάσσουμε μόνο κάρτες, αλλά και χαρά, αγάπη και δημιουργικότητα.