Οι Μαθητές Εκπαιδεύονται Από Τη We4All

CategoriesΑειφόρο ΣχολείοΑνακοινώσειςΑπό το Τοπικό στο ΠαγκόσμιοΕκπαιδευτικές δράσειςΌλες οι ΑνακοινώσειςΠροαγωγή της μάθησης

Αγαπητοί γονείς,

Θέλουμε να μοιραστούμε μαζί σας τη δράση που πραγματοποιήθηκε στις 30 Οκτωβρίου 2023, σε συνεργασία με τον οργανισμό “We4all”. Οι μαθητές της Γ Δημοτικού συμμετείχαν ενεργά σε αυτήν την πρωτοβουλία, προωθώντας την συνειδητοποίηση και την ανακύκλωση στην κοινότητά μας.

Οι μαθητές παρακολούθησαν εκπαιδευτικό πρόγραμμα για τη σημασία της προστασίας του περιβάλλοντος και της ανακύκλωσης και συμμετείχαν σε διαδραστικά παιχνίδια.

Στο τέλος ο οργανισμός αντάμειψε τους μαθητές με αναμνηστικά δώρα.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλους τους μαθητές και τον οργανισμό WE4ALL  που συνέβαλαν στην επιτυχία αυτής της πρωτοβουλίας. Η δέσμευσή σας προς την προστασία του περιβάλλοντος είναι εξαιρετικά ενθαρρυντική και αντανακλά το πνεύμα συνεργασίας που επιδεικνύουμε ως σχολική κοινότητα.

Συνεχίζουμε να προωθούμε πρωτοβουλίες για ένα πιο βιώσιμο μέλλον και προσκαλούμε την κοινότητά μας να ενταχθεί σε αυτήν τη σημαντική προσπάθεια.