Το σχολείο μας στο Ευρωπαϊκό Μαθητικό Ραδιόφωνο

CategoriesΑνακοινώσειςΑρχικήΕκπαιδευτικές δράσειςΕνημέρωση γονέωνΌλες οι ΑνακοινώσειςΣχολική ζωή

Οι μαθητές της Δ’ τάξης του σχολείου μας με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους, σχεδιάζουν, ηχογραφούν και παρουσιάζουν θέματα ποικίλης ύλης (εκπαιδευτικά, κοινωνικά, πολιτιστικά κτλ) στο Σχολικό Μαθητικό Ραδιόφωνο.

Ακολουθήστε τους συνδέσμους για να ακούσετε τις δύο πρώτες εκπομπές των μαθητών μας.

Επιπλέον οι σύνδεσμοι των ηχογραφημένων εκπομπών για όσους το επιθυμούν αναρτώνται στην ηλεκτρονική σχολική μας τάξη (eclass) με όνομα αντικειμένου “Μαθητικό Διαδικτυακό Ραδιόφωνο (Eurοpean School Radio) από την Δ’ Τάξη” στο οποίο μπορείτε να κάνετε εγγραφή με το λογαριασμό του μαθητή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Ευχαριστούμε όλους γονείς και παιδιά για τη συμμετοχή και τη συνεργασία και σας ευχόμαστε ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!