Συνεισφέρουμε στο Σχολείο μας: Η Περιβαλλοντική Δράση των Μαθητών Γ1 Και Γ2

CategoriesΑειφόρο ΣχολείοΑνακοινώσειςΚτίριο-ΑυλήΌλες οι ΑνακοινώσειςΣχολική ζωή

Σήμερα, οι μαθητές των Γ1 και Γ2 τάξεων ανέλαβαν μια σπουδαία πρωτοβουλία για την προστασία του περιβάλλοντος. Με πρωτοβουλία τους και συμπαράσταση από τους εκπαιδευτικούς των τάξεων, ξεκίνησαν ένα πρόγραμμα συλλογής σκουπιδιών στον αύλειο  χώρο του σχολείου μας.

Με  αφοσίωση, οι μαθητές συγκέντρωσαν απορρίμματα και ανακυκλώσιμα υλικά, βοηθώντας έτσι στη διατήρηση του περιβάλλοντος μας καθαρού και υγιούς. Η πρωτοβουλία τους αποτελεί ένα ζωντανό παράδειγμα της δύναμης της συλλογικής δράσης και της φροντίδας για τον πλανήτη μας.

Είμαστε υπερήφανοι για την αφοσίωσή τους στη διατήρηση και τη βελτίωση του κόσμου μας. Συνεχίζουμε να ενθαρρύνουμε και να υποστηρίζουμε τις πρωτοβουλίες τους για ένα πιο βιώσιμο μέλλον.