Δράση της Στ’ Τάξης για την Προστασία των Αρωματικών Φυτών

Με χαρά ανακοινώνουμε την επιτυχή ολοκλήρωση της Δράσης της Στ’ τάξης για την κατασκευή περιμετρικής περίφραξης με πλαστικό πλέγμα γύρω από τα πρόσφατα φυτεμένα αρωματικά φυτά της υπαίθριας αυλής. Αυτή η δράση αποτελεί ένα παράδειγμα συνεργασίας, ομαδικής δουλειάς και οικολογικής ευαισθησίας, ενώ παράλληλα ενισχύει την προστασία των φυτών και προσφέρει στους μαθητές μια πολύτιμη εμπειρία στη φροντίδα και διατήρηση του πράσινου χώρου του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές/τριες για την ενεργή συμμετοχή και τη δέσμευσή τους σε αυτό το έργο.