Δια ζώσης επαναλειτουργία του σχολείου μας-Self testing -Εκχιονισμός

σύμφωνα με ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας, τη Δευτέρα 31-01-2022 οι μαθητές, εμβολιασμένοι και μη, όσων σχολείων είχαν κλείσει λόγω κακοκαιρίας, θα πρέπει να προσέλθουν στα σχολεία έχοντας κάνει σελφ τεστ.  Συνολικά, την πρώτη εβδομάδα επαναλειτουργίας των σχολείων θα κάνουν τρία σελφ τεστ, έως και 24 ώρες πριν την προσέλευση της Δευτέρας (31/01/22), της Τρίτης (01/02/22) και της Παρασκευής (04/02/22). Το αρνητικό αποτέλεσμα θα πρέπει να δηλωθεί στην πλατφόρμα του edupass και οι μαθητές κατά την είσοδό τους στο σχολείο θα έχουν μαζί τους εκτυπωμένη τη σχολική κάρτα με αρνητικό αποτέλεσμα ή συμπληρωμένη  χειρόγραφα και υπογεγραμμένη.

Παραθέτουμε και μερικές φωτογραφίες από την κατάσταση στο σχολείο μας πριν και μετά την προσπάθεια του εκχιονισμού που έγινε σήμερα 29/1/2022 από συνεργείο του Δήμου μας: