ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΕ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ & ΜΟΥΣΙΚΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ

CategoriesΑνακοινώσειςΑρχική

Αγαπητοί γονείς της Στ? τάξης,

θα θέλαμε να σας  ενημερώσουμε   ότι για την εισαγωγή μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Καλλιτεχνικών και των Μουσικών Σχολείων  για το σχολικό έτος 2021-2022, μπορείτε να υποβάλλετε ηλεκτρονικά αίτηση συμμετοχής μόνο στο Καλλιτεχνικό Σχολείο (στην οποία μπορείτε να δηλώσετε μέχρι δύο κατευθύνσεις) της περιοχής σας και μόνο στο Μουσικό Σχολείο της περιοχής σας (σύμφωνα με τα συνημμένα) από τις 10 Μαΐου έως τις 31 Μαΐου 2021 και ώρα 14:00.Για περισσότερες πληροφορίες στις εγκυκλίους που επισυνάπτονται.

Διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2021-2022

Συνημμένα Κατάλογος Μουσικών Σχολείων & Αίτηση 2021-2022

Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Καλλιτεχνικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2021-202

Συνημμένα Κατάλογος Καλλιτεχνικών Σχολείων & Αίτηση