Εγγραφές μαθητών στην Α’ τάξη

Σας γνωρίζουμε ότι οι αιτήσεις-υπεύθυνες δηλώσεις Γονέων/Κηδεμόνων για την εγγραφή των μαθητών/τριών σχολικού έτους 2021-22 θα υποβάλλονται από 01 Μαρτίου 2021 έως 20 Μαρτίου 2021 (καθημερινά 10:00-12:00  τηλ .επικ. 210-6392242). Κατά τη σχολική χρονιά 2021-2022 στην Α? Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες  που γεννήθηκαν από 1-1-2015 έως 31-12-2015.

Για την τήρηση των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορωνοϊού θα ήταν χρήσιμο να ακολουθηθεί το παρακάτω πρόγραμμα εφόσον είναι δυνατόν.

Οι γονείς θα πρέπει να φορούν μάσκα και γάντια κατά την ώρα της κατάθεσης των δικαιολογητικών.

Στους παρακάτω συνδέσμους θα βρείτε τα απαραίτητα έντυπα αιτήσεων καθώς και περισσότερες πληροφορίες σχετικά με  τα όρια της σχολικής περιφέρειας του σχολείου μας και τα δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Τα όρια της σχολικής περιφέρειας του 9ου ΔΣ Αγίας Παρασκευής
  2. Ανακοίνωση για τις εγγραφές στην Α’ Δημοτικού
  3. Ανακοίνωση για την εγγραφή στο Ολοήμερο Πρόγραμμα
  4. Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής Γονέα (.docx)
  5. Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής Γονέα (.pdf)
  6. Αίτηση Εγγραφής στο Ολοήμερο Πρόγραμμα (.xlsx)
  7. Αίτηση Εγγραφής στο Ολοήμερο Πρόγραμμα (.pdf)

Για τα όρια του σχολείου μας μπορείτε να δείτε το χάρτη που ακολουθεί: