Βιβλία σε Ρόδες

CategoriesΑνακοινώσειςΑρχικήΌλες οι ΑνακοινώσειςΣχολική ζωή

11η Ενημερωτική Επιστολή 05-11-2019

Αγαπητοί γονείς ?κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας έχει επιλεγεί να συμμετάσχει στον 2ο κύκλο δανεισμού του εκπαιδευτικού προγράμματος «Βιβλία σε Ρόδες» με τον θεματικό σάκο που περιέχει ξενόγλωσσα βιβλία και συγκεκριμένα βιβλία στα Αγγλικά. Ο σάκος θα παραμείνει για ένα μήνα στην Ε΄ Τάξη (6/11 -4/12) και για ένα μήνα στη Στ? Τάξη (4/12- 22/1). Κατά τη διάρκεια του διαστήματος αυτού τα παιδιά θα έχουν την ευκαιρία  να ξεφυλλίσουν, να ακούσουν ή να διαβάσουν τα βιβλία στο σχολείο,  να αναγνωρίσουν  τις σκέψεις και τα συναισθήματα που τους προκαλούν και να τα μοιραστούν. Τους προσφέρεται επίσης  η επιλογή  να δανειστούν  βιβλία στο σπίτι και να χαράξουν έτσι  την προσωπική τους αναζήτηση, καθώς το ένα βιβλίο τους δημιουργεί  το ενδιαφέρον  να διαβάσουν το  άλλο. Σε περίπτωση που ένα παιδί θα επιλέξει να δανειστεί ένα βιβλίο ή περισσότερα θα πρέπει να μας παραδώσει συμπληρωμένη την παρακάτω Υπεύθυνη Δήλωση.

Σας ευχόμαστε να απολαύσετε τη φιλοξενία των ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΕ ΡΟΔΕΣ? στο σπίτι?μικροί και μεγάλοι μαζί!

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Ο/Η δηλών/ούσα ????????????????????????????????????????????…………………???

επιτρέπω στον/στην γιο/κόρη μου ?????????????????????????????……………….???.?????

μαθητή/τρια του τμήματος ????????.. του 9ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής να δανειστεί βιβλία κατά τη διάρκεια του προγράμματος «Books on Wheels» και δηλώνω πως θα μεριμνήσω για την έγκαιρη επιστροφή τους στο σχολείο καθώς και για την αντικατάστασή τους σε περίπτωση φθοράς ή απώλειας.

Ημερομηνία ?????????????.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ο/Η Δηλών/ούσα

????????????..

(υπογραφή)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Για να δείτε την επιστολή κάντε κλικ εδώ.