Ηλεκτρονική Τάξη για τα μαθήματα ειδικοτήτων του σχολείου μας

CategoriesΑνακοινώσειςΑρχικήΜένουμε ΣπίτιΌλες οι ΑνακοινώσειςΨηφιακές Τάξεις

Αγαπητοί γονείς,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μαθήματα για τα Αγγλικά και την Πληροφορική για το σχολείο μας έχουν αναρτηθεί στην στην σελίδα e- class. Για να συνδεθείτε  στην ηλεκτρονικής τάξη του σχολείου μας, ακολουθήστε τον σύνδεσμο https://eclass.sch.gr/modules/auth/opencourses.php?fc=8936, τον οποίο θα βρείτε και στην αρχική σελίδα του ψηφιακού μας τόπου.

Για λόγους ευκολότερης και άμεσης πρόσβασης, τα μαθήματα στην ηλεκτρονική μας τάξη είναι προς το παρόν “Ανοικτά”, δηλαδή δεν χρειάζεται οι μαθητές να συνδεθούν στην ηλεκτρονική τάξη  με τους λογαριασμούς τους στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) και να εγγραφούν σε αυτά για να αποκτήσουν πρόσβαση στο εκπαιδευτικό υλικό.

Τέλος, επισημαίνουμε για μια ακόμα φορά πως τις τελευταίες μέρες παρατηρούνται σημαντικές καθυστερήσεις στις υπηρεσίες του ΠΣΔ (webmail, e-class, e-me) λόγω υπερφόρτωσης του συστήματος από την ταυτόχρονη σύνδεση και εργασία πολύ μεγάλου αριθμού χρηστών (εκπαιδευτικών και μαθητών).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ