Εορτασμός της εξέγερσης του Πολυτεχνείου

CategoriesΑνακοινώσειςΑρχικήΕνημέρωση γονέωνΌλες οι ΑνακοινώσειςΣχολικές γιορτές

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 17/11/2022 θα πραγματοποιηθεί η επίσημη γιορτή για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Οι μαθητές/τριες του σχολείου και οι γονείς της E’ τάξης θα παρακολουθήσουν τη γιορτή. Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει 9:30 π.μ. με ευθύνη των γονέων .  Η πρωινή ζώνη και το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσουν.

Στη συνέχεια σας υπενθυμίζουμε ότι στις 9:45-11:00 π.μ. θα γίνει η παιδαγωγική / ενημερωτική συνάντηση γονέων – εκπαιδευτικών του σχολείου. Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί των τμημάτων στις αίθουσες και οι υπόλοιποι στον ισόγειο χώρο. Κατά την διάρκεια της ενημέρωσης δεν θα υπάρχουν εφημερεύοντες εκπαιδευτικοί για την επιτήρηση των μαθητών. Εάν κάποιος γονέας επιθυμεί συνάντηση με τους εκπαιδευτικούς , σε κάποιο άλλο χρόνο, για σοβαρό θέμα, μπορεί κατόπιν συγκεκριμένου ραντεβού που θα έχει κλείσει, να συναντηθεί μαζί τους. Το ίδιο ισχύει και από την πλευρά των εκπαιδευτικών.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία!