Ανακοίνωση για την επίδοση της βαθμολογίας Β’ και Γ΄ τριμήνου και των τίτλων προόδου ή σπουδών του Σχολικού έτους 2019-20

CategoriesΑνακοινώσειςΑρχικήΕνημέρωση γονέωνΌλες οι Ανακοινώσεις
Ενημερωτική Επιστολή 10-06-2020

Αγαπητοί γονείς καλησπέρα σας

Α. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η επίδοση της βαθμολογίας του Β? τριμήνου στους μαθητές/τριες της Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης, θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 11-06-2020 στους μαθητές του πρώτου υποτμήματος και την Παρασκευή 12-06-2020 για τους μαθητές του 2ου υποτμήματος. Οι έλεγχοι θα παραδοθούν μέσα σε κλειστό φάκελο στην τσάντα του κάθε μαθητή χωρίς να απαιτείται η φυσική παρουσία των γονέων και κηδεμόνων στο σχολείο. Οι εκπαιδευτικοί της Α και της Β τάξης θα ενημερώσουν προφορικά τους γονείς μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας.

Β. Σχετικά με την επίδοση της βαθμολογίας του Γ? τριμήνου και των τίτλων προόδου ή των τίτλων σπουδών των μαθητών και μαθητριών θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 25-06-2020 στους μαθητές του πρώτου υποτμήματος και την Παρασκευή 26-06-2020 την ημέρα λήξης των μαθημάτων σε κλειστό και φάκελο στην τσάντα του κάθε μαθητή/τριας, χωρίς να απαιτείται η φυσική παρουσία γονέων & κηδεμόνων στο σχολείο.

Γ. Για τους μαθητές/τριες που ανήκουν σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη νοσούν ή στο οικογενειακό τους περιβάλλον υπάρχει άτομο που ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη νοσεί (αρ. πρωτ. Φ.7/ΦΜ/63728/ΓΔ4/27/5/2020 Υ.Α. (ΦΕΚ 2031 Β?) και θα απουσιάζουν δικαιολογημένα από το σχολείο, η βαθμολογία του Β? και Γ? τριμήνου καθώς και οι τίτλοι προόδου ή οι τίτλοι σπουδών θα επιδοθούν στους γονείς/κηδεμόνες την ημέρα λήξης των μαθημάτων την Παρασκευή 26-06-2020 , στις 13:30- 14:00 λαμβάνοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα για την αποφυγή του συγχρωτισμού στο χώρο του σχολείου( αποστάσεις -μάσκα και γάντια).

Ακολουθήστε τον σύνδεσμο για να  δείτε τη σχετική επιστολή.