Καλωσόρισμα, Λειτουργία βασικού και ολοήμερου προγράμματος

CategoriesΑνακοινώσεις

1η Ενημερωτική Επιστολή 24-09-2018

Αγαπητοί γονείς ?κηδεμόνες,

Μια νέα σχολική χρονιά ξεκινά! Το κουδούνι χτύπησε ξανά, το σχολείο γέμισε  με παιδικά χαμόγελα! Μέσα από τα λαμπερά μάτια των παιδιών θα πάρουμε τη δύναμη, το όραμα, την έμπνευση για μια ακόμα δημιουργική χρονιά. Θα προσπαθήσουμε και φέτος  να καταστήσουμε τη μάθηση μια βιωματική, διερευνητική, επικοινωνιακή διαδικασία, πιο ουσιαστική, πιο ενδιαφέρουσα.

Ας συνεργαστούμε, λοιπόν, όλοι μαζί, γονείς και δάσκαλοι, για να δημιουργήσουμε αυριανούς πολίτες με ολοκληρωμένη προσωπικότητα και κοινωνική ευαισθησία, για να βάλουμε έτσι τα θεμέλια για ένα καλύτερο αύριο…

Διαβάστε την ολόκληρη την επιστολή σχετικά με τη λειτουργία του βασικού και του ολοήμερου  προγράμματος του σχολείου καθώς και την 1η ενημερωτική συνάντηση με τους δασκάλους των τμημάτων κάνοντας κλικ εδώ.