10η Ενημερωτική Επιστολή: Δράση ενημέρωσης των γονέων

CategoriesΑνακοινώσειςΑρχικήΌλες οι ΑνακοινώσειςΣχολική ζωή

10η Ενημερωτική Επιστολή 04-11-2019

Αγαπητοί γονείς ?κηδεμόνες,

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου μας θα θέλαμε να σας προσκαλέσουμε την  Τετάρτη , 20/11/2019  στις 18:00 μ.μ σε  αίθουσα του σχολείου μας  όπου θα πραγματοποιηθεί δράση ενημέρωσης των γονέων του σχολείου μας με θέμα:

«Η γονεϊκότητα και ο ρόλος της στην ανάπτυξη της προσωπικότητας του παιδιού»

Επιπλέον, θα συζητηθούν :

• Η επικοινωνία στην οικογένεια
  • Η συμπεριφορά των παιδιών
  • Τεχνικές διαχείρισης των δυσλειτουργικών συμπεριφορών
  • Τα όρια στην οικογένεια και στο παιδί.
  • Η συνεργασία με το σχολείο

Εισηγητής θα είναι ο κος Αλεξόπουλος Δημήτρης .

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ :

Απόφοιτος Ζωσιμαίας Παιδαγωγικής Ακαδημίας – Απόφοιτος ΠΤΔΕ Αθήνας. – Απόφοιτος Μαράσλειου Διδάσκαλείου. – Msc Μαθησιακές Δυσκολίες. – Msc Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας. – Msc Συμβουλευτικής Ψυχολογίας. – PhD c. Ψυχολογίας – Συγγραφικό έργο (βιβλία ψυχολογίας, σχολικά βιβλία, ξενόγλωσση αρθρογραφία) – Ενδιαφέροντα: γονεϊκότητα, επικοινωνία οικογένειας, ανθρώπινη συμπεριφορά , ψυχοπαθολογία-ψυχοθεραπεία, θετικά συναισθήματα.

Θα υπάρξει συζήτηση για καθημερινά θέματα που αντιμετωπίζουμε με τα παιδιά μας και πρακτικοί τρόποι διαχείριση  αυτών των θεμάτων.

Η παρουσία όλων μας είναι σημαντική!!!

Για την καλύτερη οργάνωση της δράσης θα θέλαμε να μας δηλώσετε την συμμετοχή σας.

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΓΟΝΕΩΝ

Δηλώνω ότι θα συμμετάσχω στην ενημερωτική δράση «Η γονεϊκότητα και ο ρόλος της στην ανάπτυξη της προσωπικότητας του παιδιού» την  Τετάρτη , 20/11/2019  στις 18:00 μ.μ .

ΕΠΩΝΥΜΟ ΓΟΝΕΑ: ??????????????????

ΟΝΟΜΑ ΓΟΝΕΑ: ???????????????????

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ: ?????????????????????..  ΤΜΗΜΑ ?????????..

ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΑ

???????????????????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Για να δείτε το σχετικό αρχείο κάντε κλικ εδώ.