Συμμετοχή και Διακρίσεις του σχολείου μας στον 8ο Δρόμο Ζωής

CategoriesΑνακοινώσειςΑρχικήΕκπαιδευτικές δράσειςΕνημέρωση γονέωνΈπαινοι-Διακρίσεις

Την Κυριακή 7 Μαΐου το σχολείο μας συμμετείχε με μεγάλη επιτυχία στον 8ο Δρόμο Ζωής που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός & Αθλητικός Οργανισμός Δήμου Αγίας Παρασκευής (Π.Α.ΟΔ.Α.Π.) σε συνεργασία με το Αθλητικό Σωματείο Αγίας Παρασκευής (Α.Σ.Α.Π.) και τον Όμιλο Φίλων Κλασσικού Αθλητισμού Αγίας Παρασκευής (Ο.Φ.Κ.Α.).

Παιδιά όλων των τάξεων του σχολείου μας έτρεξαν (600 μ), διασκέδασαν και επιβραβεύτηκαν, υπενθυμίζοντας μας τα ιδανικά και τις αξίες της ευγενούς άμιλλας και του υγιούς αθλητισμού.

Πέρα από τις προσωπικές επιτυχίες των μαθητών μας, με συμμετοχή περίπου 50 μαθητών καταφέραμε να κερδίσουμε και το κύπελλο του 2ου πολυπληθέστερου Σχολείου του Δήμου.

Τσιαλόγιαννης Δημήτρης: 1ος  στην κατηγορία Α΄ και Β΄τάξη

Τζανετάκου Άννα-Μαρία: 2η στην κατηγορία Ε΄ και Στ΄ τάξη