Συνεργατική δραστηριότητα της Ε’ τάξης του σχολείου μας με μαθητές του 4ου Δημοτικού Αγίας Παρασκευής

CategoriesΑνακοινώσειςΑρχικήΔημιουργίες μαθητώνΕκπαιδευτικές δράσειςΕνημέρωση γονέωνΌλες οι Ανακοινώσεις
Την Τρίτη 3/4/23 έγινε ανταλλαγή των εργασιών των Ε’  τάξεων του 4ου και 9ου Δημοτικού σχολείου Αγ. Παρασκευής.

Τα παιδιά  είχαν συγκεντρώσει Πασχαλινά Έθιμα από όλο τον κόσμο και τα παρουσίασαν εικαστικά και με κείμενο στην Αγγλική γλώσσα με τη μορφή πασχαλινών καρτών.

Ενισχύθηκε η ομαδική συνεργασία γιατί τα παιδιά εργάστηκαν σε ομάδες 4-5 ατόμων και επεξεργάστηκαν ενδελεχώς το γραπτό λόγο στα Αγγλικά. Χρησιμοποιήθηκαν οι γνώσεις τους στην πληροφορική.

Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν με αυτή την δραστηριότητα και περίμεναν εναγωνίως να ανταλλάξουν τις εργασίες τους.