Εορτασμός 25ης Μαρτίου: Σχολική Γιορτή από την Στ’ Δημοτικού και Παρέλαση

CategoriesΑνακοινώσειςΑρχικήΕνημέρωση γονέωνΌλες οι ΑνακοινώσειςΣχολικές γιορτές

ΓΙΟΡΤΗ 25ης  ΜΑΡΤΙΟΥ 1821

Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι  οι μαθητές της ΣΤ’  τάξης έχουν οργανώσει τη γιορτή για την εθνική μας επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 την Παρασκευή 24 Μαρτίου, οι μαθητές  και οι γονείς των μαθητών  της Στ’  τάξης θα παρακολουθήσουν τη γιορτή. Ώρα προσέλευσης μαθητών: 8:15 π.μ. Ώρα έναρξης γιορτής: 8:30 π. μ. Ώρα αποχώρησης: 10:00 π. μ. ( H Πρωινή ζώνη και το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.) Παρακαλούμε να μεριμνήσετε για την έγκαιρη και ασφαλή αποχώρηση των μαθητών από το Σχολείο.

ΠΑΡΕΛΑΣΗ

Επίσης θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Σάββατο, 25-03-2023 οι μαθητές Ε’ και ΣΤ’ Τάξης που θα συμμετέχουν στην παρέλαση για τον εορτασμό της εθνικής μας εορτής 25ης Μαρτίου 1821. Οι μαθητές μας  θα συγκεντρωθούν στις 10:30 στο εμπορικό κέντρο « ΒΕΡΓΙΝΑ», στην οδό Αρτέμιδος (κάθετη της οδού Αγίου Ιωάννου). Οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους μετά το τέλος της παρέλασης από την πλατεία της Αγίας Παρασκευής και συγκεκριμένα μπροστά από τα σκαλιά της εκκλησίας της Αγίας Παρασκευής. Συνοδοί ορίζονται οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας : η εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής κ. Μαγουλιώτη Παναγιώτα, η εκπαιδευτικός ΠΕ70 Φαλτσέτου Ιωάννα(ΣΤ3)  o εκπαιδευτικός ΠΕ 70 κ. Μπάγιος Αστέριος(Ε1) και η εκπαιδευτικός ΠΕ70 Δούκα Βαρβάρα.