Ημέρα: 6 Ιανουαρίου 2019

Categories ΑνακοινώσειςΣχολική ζωή

Παρουσίαση έγχορδων μουσικών οργάνων (κιθάρας-βιολιού) στην Δ’  τάξη

Στα πλαίσια του μαθήματος της μουσικής, στις 23/11/2018 πραγματοποιήθηκε παρουσίαση των έγχορδων μουσικών οργάνων (κιθάρας-βιολιού) στην Δ’  τάξη από τον γονέα του σχολείου μας κο Αθανασούλα, τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά. Παραθέτουμε ένα ενδεικτικό απόσπασμα -βίντεο από την δράση.

Categories ΑνακοινώσειςΕκπαιδευτικές δράσεις

Παρουσίαση πνευστών και κρουστών μουσικών οργάνων στην Β’  τάξη

Στα πλαίσια του μαθήματος της μουσικής στις 27 και 29/11/2018 πραγματοποιήθηκε παρουσίαση πνευστών (κλαρίνο) και κρουστών  (τουμπελέκι ντραμς και ντέφι)  μουσικών οργάνων στην Β’  τάξη από γονέα του σχολείου μας κο Παπαβασιλείου, τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά. Παραθέτουμε μερικά ενδεικτικά βίντεο…

Categories ΑνακοινώσειςΕκπαιδευτικές δράσεις

Παρουσίαση βιολιού στην Α’ τάξη

Στα πλαίσια του μαθήματος της μουσικής στις 2/11/2018 πραγματοποιήθηκε παρουσίαση του βιολιού στην Α’  τάξη από γονέα του σχολείου μας κ. Ιακώβου. Παραθέτουμε μερικά ενδεικτικά βίντεο από την δράση.